Hoe gaat Intrakoop om met prijsindexeringen van leveranciers

Momenteel krijgen we signalen vanuit diverse leveranciers dat er flinke prijsindexeringen aankomen voor 2022. We hanteren net als andere jaren daarvoor een standaardprocedure die we hier graag nog een keer onder de aandacht brengen.
Veel leveranciers geven aan dat hun prijsindexering te maken heeft met de coronapandemie. Dat neemt niet weg dat er een standaardafspraak is met onze leveranciers dat bij eventuele prijsindexeringen altijd eerst contact met ons wordt opgenomen. Dat contact loopt via de vanuit Intrakoop betrokken inkoper/productmanager.
Onderbouwing en toestemming
In dat eerste contact onderbouwt de leverancier wat de reden van de indexering is. Daarna vraagt hij toestemming om deze indexering door te voeren. Nadat de leverancier het antwoord vanuit Intrakoop heeft ontvangen, kan er pas contact worden opgenomen met de leden. Het is overigens niet zo dat zonder meer iedere indexering geaccepteerd wordt. Er wordt onder andere gekeken naar de marktconformiteit van de voorgestelde indexering.
Eerst overleg, daarna leden informeren
Graag herinneren we iedereen, leveranciers en leden, aan deze procedure. Het zonder voorafgaand overleg met Intrakoop doorvoeren van prijsindexeringen en contact opnemen met leden is niet de afspraak.